www.KajakiKrapkowice.pl 
Wybierz język:

Osobłoga trasa Komorniki - Krapkowice

Nawigacja: Home / Trasy kajakarskie / Osobłoga trasa Komorniki - Krapkowice

Opis trasy
Spływ rozpoczynamy od miejscowości Komorniki i kończymy w miejscowości Krapkowice. Trwa około 2,5 - 3 godzin. Osobłoga jest rzeką łatwą do spływania. W Korycie nie występują korzenie, czy pływające gałęzie, jest ono czyste i szerokie. Jedynym utrudnieniem może być kilka jazów. Rzeka ze swymi licznymi zakolami, dopływami, stanowi atrakcyjny i piękny szlak do spływów kajakowych. Spływ kończy się wpłynięciem do portu jachtowego przy ujściu Osobłogi do Odry.


Informacje szczegółowe
Wszyscy uczestnicy spływu spotykają się na stacji benzynowej Orlen w Krapkowicach przy rondzie, jest to skrzyżowanie trasy 45 z 409 (punkt C na mapie powyżej). Następnie wszyscy razem jadą za samochodem wypożyczalni na start do Komornik (wyznaczoną trasą na mapie). Samochód nasz widać z daleka, gdyż jedziemy już z przyczepą z kajakami – nie ma możliwości zgubić się. W miejscowości Łowkowice (punkt B) zjeżdżamy na polną drogę, mijamy kilkaset metrów i podjeżdżamy pod sam brzeg Osobłogi – start spływu. Będąc już na miejscu z samochodów uczestników wysiadają pasażerowie, a kierowcy wracają za nami do miejscowości Żywocice (punkt A), gdzie parkują swoje samochody. Następnie wsiadają do naszego samochodu i już razem wracamy na start. Trwa to około 30 min. W tym samym czasie na starcie: kajaki są już ściągnięte z przyczepy i ustawione do wodowania, a pozostali uczestnicy, mają dopasowane kapoki – także wszystko już jest przygotowane do spływu. W związku z tym kierowcy przyjeżdżający na start w kilka chwil dopasowują kapoki, następnie kajaki są wodowane i spływ może się rozpoczynać. Kończąc spływ w Krapkowicach uczestnicy wsiadają do swoich samochodów, które czekają na nich na parkingu.
 


Menu

Licznik


stat4u

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.