www.KajakiKrapkowice.pl 
Wybierz język:

Odra trasa Zdzieszowice - Krapkowice

Nawigacja: Home / Trasy kajakarskie / Odra trasa Zdzieszowice - Krapkowice

Opis trasy
Spływ rozpoczynamy od promu samochodowego w Zdzieszowicach, a kończymy w przystani kajakowej w Krapkowicach. Trwa około 3 – 5 godzin, w zależności od zaawansowania grupy. Długość spływu wynosi 18 km. Na trasie znajdują się 2 śluzy, w Krępnej i w Otmęcie. Kajaki mogą bez żadnych przeszkód śluzować – ułatwia to spływ, nie trzeba ich przenosić. Rzeka jest bardzo szeroka, malownicza, z licznymi spokojnymi zakrętami. Brzegi początkowo porośnięte lasem, później samotnymi drzewami, a na końcu trawami. Brak jakichkolwiek przeszkód w wodzie (gałęzi itp.), koryto czyste, głębokie. Do utrudnień jednak należą: mocny wiatr, który na rzece wieje wprost na uczestników hamując ich dość mocno oraz wiry utrudniające skręcanie kajakiem. Ponad to odległości między śluzami (przerwą na odpoczynek) wynosi 12 km. Dodatkową atrakcję stanowią barki pływające po Odrze, jedyne utrudnienie dla kajakarzy to natychmiastowe spłynięcie na brzeg rzeki i ustąpienie trasy barce. Następnię należy odczekać chwilę zanim dalej zacznie się spływ gdyż barki tworzą mocne choć niegroźne fale. Podsumowując trasa piękna, ciekawa, ale trudna, przeznaczona dla zaawansowanych oraz wytrwałych kajakarzy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz ze zdjeciami ze spływu Zdzieszowice - Krapkowice w dziale "Fotogalerie i relacje" - Kliknij

Informacje szczegółowe
Wszyscy uczestnicy spływu spotykają się przy przystani kajakowej w Krapkowicach (punkt A na powyższej mapie), tam parkują samochody a następnie wsiadają do samochodów z wypożyczalni. Spływ rozpoczynamy w Zdzieszowicach przy promie samochodowym. Na trasie napotykamy na dwie śluzy: w Krępnej – po lewej stronie rzeki oraz w Otmęcie po prawej stronie rzeki. Informowaniem śluz o spływie zajmuje się wypożyczalnia. Śluzowanie trwa około 20 min każde, z kajaka nie trzeba wychodzić, jedynie trzeba ustawić się zwartą grupą w środku kanału śluzowego, nie wolno stać kajakiem przy żadnej z bram, gdyż tam występują niebezpieczne wiry. Przy prawidłowym ustawieniu kajaka żadnych wirów nie ma, kajaki schodzą z wodą spokojnie, równo. Płatności za śluzowanie dokonuje się po wpłynięciu do kanału, pracownik odpowiedzialny za opłaty podchodzi do kajakarzy, nie trzeba opuszczać kajaka. Zakończenie spływu odbywa się poprzez dopłynięcie do przystani w Krapkowicach, gdzie nasi pracownicy pomagają przy wysiadaniu. Przystań widać po lewej stronie rzeki przed mostem drogowym (jedyny most na trasie spływu). Na koniec uczestnicy wsiadają do swoich samochodów, które wcześniej przy przystani zaparkowali.
 
Informacje o śluzach
Śluzy są czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Koszt śluzowania jednego kajaka:  
3,74 zł – od 7:00 do 16:00
7,48 zł – od 16:00 do 7:00
 
Wszelkimi sprawami kontaktowymi ze śluzami zajmuje się wypożyczalnia
 


Menu

Licznik


stat4u

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.